Kominek a dom

Nad umiejscowieniem kominka najlepiej zacząć się już zastanawiać na etapie planowania domu. Ważne jest odpowiednie umiejscowienie komina jak i rozplanowanie kanałów odprowadzenia jak i doprowadzenia ciepła. W tym wypadku wystarczy skonsultować się ze nami albo z jednym z naszych dystrybutorów.

Specjaliści z przyjemnością doradzą państwu jaki kominek wybrać i co uwzględnić w projekcie. Jednak jeśli państwo posiadają już dom nic straconego specjalista określi co będzie trzeba zrobić i jak puścić rozprowadzenie powietrza  to nic skomplikowanego. Kominka nie należy ustawiać w pobliżu drzwi i okien. Można go ustawić przy wybranej ścianie, w rogu pomieszczenia lub jako wolnostojący.

Minimalna wielkość pomieszczenia w jakim będzie umieszczony kominek wynosi 25 m2  i kubaturze 60 m2 posiadające przynajmniej jedne okno i drzwi. Problem powstaje w przypadku budynku wykonanego technologią drewnianą, a mianowicie wszystkie otaczające ściany należy osłonić murkiem z cegły ceramicznej o grubości minimum 30 cm. Jednakże takich przypadków niema za dużo

Zabudowany kominek jest wspaniałym sposobem ogrzewania naszego domu a dobrze zaplanowany i obudowany przez specjalistę stanowi idealną ozdobę każdego wnętrza, a ludzie są zachwyceni atmosferą jaką stwarza w mroźne zimowe wieczory.