Komin

Kominek musi mieć odrębny przewód dymowy, nie wolno nim odprowadzać spalin z innych urządzeń grzewczych. W żadnym wypadku nie wolno spalin odprowadzać przewodami instalacji wentylacyjnych. W budynkach drewnianych między jego elementami a przewodem należy zostawić 30 cm przerwy.

Ponieważ wkłady kominkowe podczas otwierania drzwiczek pracują przez chwile jako kominki otwarte, wymagają w związku z tym przewodu dymowego o przekroju co najmniej 450 cm2  i wysokości co najmniej 7,5m.

Najlepszym rozwiązaniem jest jeśli komin stoi w centrum domu powoduje to lepsze jego funkcjonowanie jak i to że gdy stygnie dodatkowo ogrzewa budynek. Jednak jeśli komin jest usytuowany na ścianie zewnętrznej budynku, by uniknąć zakłóceń w odprowadzaniu spalin, powinien być odpowiednio izolowany, aby uniknąć ich nadmiernego schłodzenia Komin powinien wystawać co najmniej 0,8 m powyżej najwyższej krawędzi dachu.

To krótko na temat komina, są to proste zalecenia, a jednak jeśli chcemy by nasz kominek pracował lepiej niż idealnie powinniśmy je zastosować.